Satış Temsilciliği Nedir? Para Kazanılabilir mi?

Satış Temsilciliği Nedir? Para Kazanılabilir mi?
Okunuyor Satış Temsilciliği Nedir? Para Kazanılabilir mi?
-

Başta Avon olmak üzere, Natura, Oriflame, Faberlic ve Mary Kay gibi doğrudan satış şirketlerinde, satış temsilciliği ile para kazanmak mümkün. Bu şirketler satış yapmak için perakendecileri değil, satış temsilcilerini tercih etmektedir. Satış temsilciliği, özellikle de öğrenciler tarafından tercih edilen bir iş olarak bilinmektedir. Ancak satış temsilciliği yapmak istiyorsanız, akrabalarınız ve yakınlarınız başta olmak üzere, çevrenizde bulunanan kişilere karşı oldukça ikna edici olmalısınız. Çünkü çoğu kişi, kozmetik ürün alışverişini mağazalardan yapmaktadır. Mağazalara yönelen insanları kendi bünyenize çekmek için ise, ikna kabiliyetiniz etkileyici rol oynayacaktır.

Satış Temsilciliği İle Nasıl Para Kazanırım?

Doğrudan satış yapan şirketlerde satış temsilciliği yapmak isteyenler, bu şirketlerde satıcı olarak görev alır. Satış temsilciliği ile para kazanmak için tek yapmanız gereken şey, belirlenen ürünleri insanlara satmaktır. Sattığınız her ürün için belli bir miktar ücret alırsınız. Ancak bazı şirketler, satış öncesi sizden satacağınız ürünlerin toptan fiyatını istemektedir. Yani 100 tane ürün satışı yapacaksanız, bu ürünleri öncelikle toptan fiyattan satın alıp ondan sonra satış fiyatı üzerinden pazarlamasını gerçekleştirmeniz gerekir. En kazançlı şekilde çalışmak için, fahiş başlangıç ücreti talep etmeyen yerlere müracaat etmelisiniz.

Satış Temsilciliği İle Ne Kadar Kazanırım?

 

Satış temsilciliği ile ne kadar kazanırım? sorusuna net bir cevap verememekle beraber, ne kadar çok satış yaparsanız o kadar çok para kazanırsınız şeklinde klasik bir söylemde bulunabiliriz. Aslında satış temsilcilerinin kazanacağı ücreti belirlemek için bir tür hesaplama prosedürü vardır. Sattığınız ürünlerin toptan fiyatı ile satış fiyatı hesaplanarak alacağınız ücret belirlenir. Satış temsilciliği ile alacağınız ücreti net olarak söyleyemeyeceğimizden bahsetmiştik. Ancak ortalama bir fiyat vermek gerekirse, satış temsilcilerinin kazandığı aylık ücret 180 TL – 200 TL olarak değişmektedir. Tabi çevreniz kalabalık ve ikna kabiliyetiniz de yüksekse, aylık kazancınız ortalamanın çok çok üzerine çıkabilir.

-

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın